Szukaj

Pamiętaj chemiku młody... czyli 2 najważniejsze książki dla początkującego naukowca!


Dzisiaj kilka słów na temat dwóch książek dla nieco starszych dzieci - szkolnych - ciekawskich. Kiedy ja chodziłąm do podstawówki przesiadywałam w bibliotece aby takie ciekawostki wyszukiwać, potem je wypisywałam do specjalnego zeszycika i to były moje skarby.

Książka nr 1 czyli "Pamietaj chemiku młody" Wydawnictwa Jedność jest takim spełnieniem moich ówczesnych marzeń w tym zakresie. W jasny i zrozumiały sposób tłumaczy i opowiada o reakcjach życia codziennego, opowiada o chemicznej stronie otaczającego nas świata bardzo ciekawie. Często zastanawiamy się, po co nam różne informacje, których uczymy się w szkole. Informacje, które można znaleźć w tej książce przydadzą się na codzień. Nie zdajemy sobie czasem sprawy jak ważna jest znajomość podstwawowych procesów chemicznych. Można tam nawet znaleźć przepis otrzymania w bardzo prosty sposób własnych perfum! Dla mnie bomba.

Oczywiście sama oprawa graficzna też jest ważna - a tu też jest bardzo fajna i zachęcająca także nic dodać, nic ująć.

Drugą książką jest "Jak to możliwe?" również Wydawnictwa Jedność. Ma zupełnie inny charakter. Jest wydana w twarej oprawie na błyszczącym papierze. Zdecydowanie dla dzieci szkolnych, Jest to książka w stylu takich popularo naukowych - wiele różnych zjawisk wytłumaczonych naukowym a jednocześnie prostym i przystępnym językiem. Spodoba się każdemu Pytalskiemu :)

Obie były bardzo fajne, aczkolwiek mnie bardziej odpowiadała książka pierwsza. Polecam serdecznie - najlepiej samemu przetestować i wyrobić sobie własne zdanie!

Książki możecie nabyć TUTAJ

Podziękowania dla Wydawnictwa Jedność za egzemplarze recenzenckie!

#recenzje #aktywność #zmysły

Pobierz bezpłatny mini e-Book

"Ćwiczenia z myślenia"

Wszelkie prawa zastrzeżone na rzecz Elżbiety Szymańskiej @2016-2020

Sprzedawca:

Indywidualna praktyka lekarska Elżbieta Szymańska

ul. Rejtana 10/14

Bydgoszcz 85-001

NIP 8882743692