Szukaj

Wspólne wyplatanki z recyclingu


Nie tak dawno byłam na urodzinach kuzynki i tam po raz pierwszy spotkałam się z czymś takim. Mam na myśli wyplatanie przeróżnych koszyków np.. na wazonik ozdobny czy kubek na długopisy itp.. Itd.. z...gazetek sklepowych. Z pewnego źródła wiem, że bardzo dobre są dyskontowe. :P Ale wiem, że wykonuje się też z papieru po prezentach - to w temacie zbliżających się Świąt można wziąć pod uwagę, czy ze zwykłego szarego papieru po paczkach pocztowych.

Jednym słowem bardzo ekologicznie!

Oczywiście to zajęcie bardzo indywidualne i każdy lubi co innego, ale…jeśli zastanawiamy się co robić z dzieckiem dziś popołudniu to można wypróbować takiego zajęcia zwłaszcza, że nie pochłania pieniędzy, a pomaga kształtować zręczność u dziecka oraz co równie ważne: cierpliwość! Czasem mi jej brakuje, dlatego bardzo szanuję tę cechę.

Poza tym żeby coś stworzyć potrzebna jest dziecku wyobraźnia, która dzięki temu też będzie się rozwijać. Dziecko musi też zaplanować to zadanie, także dodatkowo uczy się planowania i samokontroli (o tym więcej przeczytacie TUTAJ).

Uważam, że każda zabawa, każde a zwłaszcza wspólne zajęcia, które nawet pozornie do niczego nigdy się nie przydadzą, czegoś uczą i ta umiejętność może kiedyś się przydać dziecku.

Widziałam na żywo kilka efektów takiego wyplatania jak na podlinkowanym filmiku i powiem, że fajnie się to prezentuje. Dlatego myślę że warto spróbować z dzieckiem pokombinować. Nawet jeśli wyjdzie brzydko to przynajmniej miło spędzicie wspólny czas!

Jak to dokładnie robić?

Odpowiedź znajdziecie TUTAJ - artykuł na stronie Ulica Ekologiczna.pl !

Króciutki filmik instruktażowy o recyclingowych wyplatankach jest dostępny TUTAJ

Lub na stronie www.zabawkowicz.pl czyli TUTAJ

Możliwości są nieograniczone!

Niektórzy robią użyteczne domowe przedmioty - inspiracje możecie znaleźć TUTAJ

#ekologia #aktywność #dziecko #zabawa #wspólnazabawa #zmysły

Pobierz bezpłatny mini e-Book

"Ćwiczenia z myślenia"

Wszelkie prawa zastrzeżone na rzecz Elżbiety Szymańskiej @2016-2020

Sprzedawca:

Indywidualna praktyka lekarska Elżbieta Szymańska

ul. Rejtana 10/14

Bydgoszcz 85-001

NIP 8882743692